Jak wybrać ubezpieczenie na życie?

Jak wybrać ubezpieczenie na życie?

Ubezpieczenie to coś, co ratuje nas podczas nieprzewidzianych zdarzeń, w których możemy wyrządzić sobie krzywdę. Chroni nas ona finansowo. Takie polisy na życie w pierwszej chwili zachęcają atrakcyjną ceną podawaną przez towarzystwa ubezpieczeniowe. Aby jednak taki zakup był korzystny i dla nas, warto sprawdzić kilka szczegółów, od których zależy jak duże otrzymamy odszkodowania i czy jego wypłaty w ogóle dojdzie. Zapraszamy do dalszej części artykułu.

Jak wybierać dobrze?

Wybór ubezpieczenia Grodzisk Wielkopolski na życie nie jest skomplikowany. Wystarczy zwrócić uwagę na kilka aspektów, aby być pewnym, że jest dobre, a w zasadzie jak najlepsze dla nas. Udając się do agenta ubezpieczeniowego Grodzisk Wielkopolski z pewnością otrzymamy przynajmniej dwie oferty, jedna w atrakcyjnej cenie i kilka lub reszta już droższych. Będą one różnić się nie tylko kwotą, ale przede wszystkim zakresem obejmowania.

Jaki rodzaj polisy na życie?

Wybór ubezpieczenie na życie najlepiej zacząć od określenia własnych potrzeb i możliwości finansowych. W zależności od rodzaju polisy na życie zapłacimy inną składkę. A sama składka może się także nam zwrócić lub pomnożyć.

Agent ubezpieczeniowy Grodzisk Wielkopolski

Z uwagi na różne cechy charakterystyczne wyróżniamy kilka rodzajów polis na życie:

Pierwsza z nich, to polisa ochronna. Tutaj całość wpłacanej składki odpowiada za późniejsze odszkodowanie. Ich ceny zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Kolejna z nich to polisa indywidualna, ale nazwa może mylić, bo w takim produkcie chronionych jest nawet 10 osób – w tzw. wariancie rodzinnym. Przeciwieństwem jest polisa grupowa zawierana w miejscu pracy lub w szkole. Co różni obie polisy? W grupowej ubezpieczony nie może decydować o zakresie ochrony i wysokości odszkodowania – w przeciwieństwie do wersji indywidualnej. Ostatni podział, to terminowy. W zależności o tego, na ile lat jest zawierana polisa. Polisa jest zawierana przeważnie na okres 12 miesięcy i wtedy jest terminowa (indywidualna, ochronna), ale może być również na 5, 10 czy 25 lat (indywidualna, inwestycyjna). Przeciwieństwem jest polisa bezterminowa z dożywotnim okresem ochrony finansowej.

Bez kategorii