Cięcie wodą – charakterystyka metod obróbki metali

Cięcie wodą – charakterystyka metod obróbki metali

Jest wiele firm, które świadczą usługi z zakresu obróbki metali. Jedną z takich metod jest cięcie wodą. Ale wyróżniamy także cięcie laserem, toczenie, frezowanie, wiercenie, gięcie blach i wiele innych. Zapoznaj się z charakterystyką popularnych metod obróbki metali.

Cięcie wodą – charakterystyka

Cięcie strumieniem wody, to jedna z popularniejszych metod obróbki metali. Jest ona często wykorzystywana ze względu na precyzję oraz jakość produktów po obróbce. Cięcie to wykonywane jest za pomocą urządzenia zwanego WaterJet. Dzięki niemu obróbka nie odbywa się przy wykorzystaniu wysokiej temperatury. Powstają produkty o estetycznych krawędziach, które nie wymagają dalszej obróbki.

Toczenie i frezowanie – charakterystyka

Toczenie i frezowanie to kolejne znane metody obróbki metali. Toczenie odbywa się na materiałach o kształcie brył obrotowych. Natomiast frezowanie na materiałach o płaskich powierzchniach. I to w zasadzie jest największa różnica. Poza tym te metody obróbki wykonuje się nie tylko na metalach, ale również na innych materiałach, do których zaliczymy: plastik, tworzywa sztuczne, szkło, gres czy drewno.

CNC water jet cutting machine modern industrial technology.

Wykorzystanie nowoczesnych maszyn

Coraz częściej do tego typu prac wykorzystuje się nowoczesne maszyny. Dzięki nim obróbka wykonywana jest szybciej, precyzyjniej. Na maszyny CNC decyduje się coraz większa ilość przedsiębiorców, którzy prowadzą firmy, związane z obróbką metali. CNC to skrót od terminy Computerized Numerical Control, czyli komputerowe sterowanie urządzeń numerycznych. Maszyna ta wyposażona jest w mikrokomputer, który w dowolny sposób można zaprogramować. Obróbka CNC jest bardzo wygodna, niezależnie od materiałów podlegających obróbce.

Obrabiane przedmioty wykorzystuje się w wielu branżach: motoryzacyjnej, przemysłowej czy produkcyjnej. Ważne jest, aby zachować odpowiedni kształt, nawet w przypadku dużych woluementów produkcji.

Bez kategorii