Używane rowery miejskie – to również dobra transakcja!

Używane rowery miejskie – to również dobra transakcja!

Kupując rower miejski warto mieć świadomość z jakiego sprzętu zamierzamy skorzystać. Stawiamy przede wszystkim na komfort użytku, na ten czynnik wpływa jednak wiele pośrednich kwestii. Przede wszystkim zaś, jak w przypadku wielu złożonych zagadnień, nie zawsze nowszy sprzęt oznacza sprzęt dobry jakościowo.

Skąd wiedzieć, kiedy rower używany nadaje się rzeczywiście do użytku?

Nie brakuje handlarzy sprowadzających rowery z zagranicy. Możesz znaleźć ich liczne strony i artykuły internetowe, na których ogłaszają swoje propozycje, przede wszystkim zaś wielu ich jest na portalach społecznościowych, gdzie oglądający propozycje nie są w stanie stwierdzić o ich rzeczywistym stanie i możliwości użytku.

Jedynym rozwiązaniem w tym przypadku jest przyjrzeć się ofercie osobiście – sprawdzić obręcz, hamulce, stan zużycia zębów, zobaczyć, czy na łożyskach nie ma luzów – jeśli takie się pojawi, jest to zły znak i lepiej poszukać nowszej oferty.

Być może dobrym rozwiązaniem będzie również przeprowadzenie wywiadu ze sprzedającym – dlaczego sprzęt sprzedaje, czy wynika to z konkretnych elementów, czy elementy te się zużyły, a może wada nie jest tak głęboka, jakby się to wydawało na pierwszy rzut oka? Poza tym warto poprosić o numer seryjny ramy i sprawdzić, czy rower sprzedawany jest legalnie i nie został ukradziony.

Rowery Batavus

Czy warto kupić używane rowery miejskie?

Tak. Artykuł ten nie jest nastawiony sceptycznie. Używane rowery miejskie często odznaczają się niższą ceną, niekoniecznie zostały trwale uszkodzone, a sprawa kupna wydaje się prosta i nietrudno o znalezienie istnej „perełki” wśród używanych modeli.

Prawdą jest, że nowsze modele cechuje pewna doza przyjemności użytku. Posiadają większą ilość biegów – co jest pomocne zwłaszcza przy jeździe przy wzniesieniach, stąd przerzutki są takie ważne – tłumią drgania, ramy są delikatniejsze – zbudowane ze stali i aluminium. Dodatkowym czynnikiem jest ich wygląd, pełen kontrastujących kolorów, kształtnych ram, bogata kolorystyka i grafika – to wszystko kusi oczy! Nie zawsze ładnie wyglądający rower Batavus jest w stanie w pełni zadowolić klienta, a prawdą jest, że nie każdy z nas potrzebuje roweru tak profesjonalnego, jakiego używają kolarze. Toteż – może rower używany?

Bez kategorii