Druk Mogilno – Czym jest druk cyfrowy?

Druk Mogilno – Czym jest druk cyfrowy?

Druk cyfrowy jest obecnie najczęściej stosowany w drukarniach na całym świecie. Drukarki ułatwiają każdemu z nas kopiowanie tekstów czy obrazków. Wcześniej namalowanie go lub przepisanie zajmowałoby wiele czasu, teraz trwa tylko kilka sekund. Czym jest druk cyfrowy? Jakie są przemysłowe techniki druku? Charakterystyka druku.

Druk cyfrowy

Czym jest druk Mogilno? To wielokrotne odbicie obrazu z formy drukowej na podłoże drukowe, którym najczęściej jest papier, ale można wybierać przeróżne materiały. Druk to nie tylko odbicie obrazu, ale także kopia i odbitka drukowa oraz wszelkie techniki powielania tekstu i grafiki. Czym wykonuje się tak popularne druki? Można użyć do tego maszyn drukarskich lub najczęściej używanych drukarek komputerowych.

Obecnie maszyny drukarskie, które były używane już wiele lat temu są coraz rzadziej używane. Druk przyspieszyły nowoczesne techniki komputerowe i druk cyfrowy, które są bardziej wydajne, szybsze i dokładniejsze. Drukarki komputerowe to te drukarki, które ma praktycznie każdy z nas w swoich domach.

Przemysłowe techniki druku

Techniki druku mają przeróżne podziały, jednak tym najczęściej używanym jest podział według normy ISO 12637-1, który dzieli się na:

  • bezfarbowe

fotochemiczne,

termochemiczne,

elektrochemiczne.

  • bezformowe

ink-jet,

termotransferowe,

elektrostatyczne.

  • z formą

druk wypukły,

druk płaski,

druk wklęsły,

druk farboprzenikalny.

drukarki Mogilno

Charakterystyka druku cyfrowego

Wszystkie cyfrowe drukarki Mogilno charakteryzują się przede wszystkim szybkością realizacji. W ekspresowym tempie naniosą na wybrany materiał obraz lub tekst, który mamy na komputerze. Dzięki temu, że pracują bardzo szybko, wszystkie zlecenia klientów, mogą być realizowane natychmiast. Dodatkowo możliwość druku wielu obrazów i tekstów jeszcze bardziej usprawnia pracę.

Kolejna rzecz, o której warto wspomnieć, jest ich szerokie zastosowanie. Nadaje się do: wykonywania broszur informacyjnych, znaczków pocztowych, afiszy, cenników, katalogów, biletów, mandatów, map czy nut.

Bez kategorii