Taśmy gumowe – Nowy wymiar transportowania

Taśmy gumowe – Nowy wymiar transportowania

Prowadzisz przedsiębiorstwo i poszukujesz taśmy do transportu materiałów? Taśmy gumowe to najlepszy wybór. W poniższym artykule powiemy o ich rodzajach oraz o tym, jaką taśmę wybrać.

Taśmy gumowe i ich rodzaje


Taśmy gumowe przenośnikowe z przekładkami nośnymi wykorzystywane są najczęściej do transportu materiałów sypkich. Jednak służą do różnych zadań, a z uwagi na swoją konstrukcję mogą pracować płasko, poprzecznie lub w tak zwanej niecce. Jest kilka rodzajów taśm gumowych:

taśmy gumowe zwykłe – przeznaczone są do transportu materiałów sypkich w warunkach, gdzie nie ma szczególnych wymagań związanych ze środowiskiem pracy i właściwościami przenoszonego materiału;

taśmy gumowe z profilami gumowymi;

taśmy przenośnikowe gumowe odporne na temperaturę;

taśmy gumowe olejoodporne – przeznaczone są do transportu materiałów sypkich zawierających oleje pochodzenia organicznego lub mineralnego. Dzielimy je na kilka typów:

typ MOR – okładki odporne na działanie olejów i smarów;

typ MG – taśma odporna na działanie olejów i smarów także w przekroju i rdzenia;

typ GMG – konstrukcja taśmy odporna jest w pełnym zakresie na agresywne środowisko olejowe;

taśmy gumowe trudnościeralne – przeznaczone są do transportu materiałów w temperaturach otoczenia od -25°C do +60°C;

taśmy gumowe trudno zapalne – przeznaczone są do transportu materiałów sypkich w warunkach zwiększonego zagrożenia pożarowego przy pracy na powierzchni – np.: transport węgla w elektrowniach.

Taśmy gumowe

Rodzajów, jak widać, jest sporo. Skąd w takim razie wiedzieć, co wybrać?

Jak wybrać taśmy przenośnikowe?
Powyżej przedstawiono ogólny podział taśm gumowych przenośnikowych. Ale jaki model wybrać w konkretnym przypadku? Zanim zdecydujemy się na kupno danej taśmy, musimy zastanowić się nad kilkoma kwestiami. Poniżej dwie z nich:

Jakie materiały będziemy transportować – to pozwoli zdecydować czy wystarczy taśma gumowa zwykła czy na przykład potrzebna jest olejoodporna;

Jaką szerokość potrzebujemy.

Oczywiście najlepiej zapytać fachowca. Firmy zajmujące się sprzedażą taśm, to specjaliści, którzy najlepiej podpowiedzą, na co się zdecydować.

Bez kategorii