O czym musisz pamiętać otwierając salon kosmetyczny?

O czym musisz pamiętać otwierając salon kosmetyczny?

Pragniesz otworzyć własny salon kosmetyczny? Kochasz stylizować paznokcie,  wykonywać zabiegi upiększające, robić make-up i tym podobne? Własny salon kosmetyczny może przynieść ci nie tylko korzyści materialne, ale też wiele radości i satysfakcji. Jednak musisz pamiętać o wielu rzeczach – począwszy od biznesplanu po zakup materiałów takich jak pilnik do akrylu.

Własny salon kosmetyczny – Od czego zacząć?  

Zapotrzebowanie na zabiegi regenerujące, upiększające i odmładzające wciąż rośnie. Kobiety są bardziej świadome swoich potrzeb ale też praw. Każda kobieta ma prawo do dbania o wygląd – w tym ubiór, paznokcie, skórę, włosy i tak dalej. Dlatego prowadzenie własnego salonu kosmetycznego powinno przynieść spore zyski. Choć takich miejsc otwiera się rocznie cała masa, to mało który z nich upada  z powodu konkurencji. Planując otwarcie własnego salonu, należy zacząć od dobrego biznesplanu. Co powinien w sobie uwzględniać? Między innymi główne cele przedsiębiorstwa, prognozy dla biznesu, a także plan finansowy i awaryjny. Drugim krokiem jest wpis do CEIDG. Chodzi o Centralną Ewidencję i Informację o Działalności Gospodarczej. Najczęściej wybieraną formą prawną dla tego typu przedsiębiorstw jest jednoosobowa działalność gospodarcza. Co dalej?

pilniki do paznokci

Formalności i wyposażenie – pilnik do akrylu, frezarki, lakiery…

Sam wpis do CEIDG nie wystarczy. Otwarcie salonu wiąże się z szeregiem innych formalności. Jednymi z nich są: zgłoszenie do ZUS-u, podjęcie decyzji w zakresie zwolnienia z VAT, a także uzyskanie stosownych pozwoleń. Co ważne, od stycznia zeszłego roku salony kosmetyczne muszą korzystać z obowiązkowych kas fiskalnych online. Co dalej? Zadbaj o odpowiednią kadrę i wyposażenie. Odpowiednia kadra to najlepiej ta wykwalifikowana. Są oczywiście salony, w których pracuje tylko właściciel. Jednak wyposażenie potrzebne jest zawsze. Certyfikowane sprzęty, spełniające wszelkie normy sanitarne nie są tanie. Trzeba przemyśleć, zapisać. Same pilniki do paznokci dzielą się na wiele rodzajów- pilnik do akrylu, pilniki do żelu i tak dalej. A co dopiero lakiery, wszelkie płyny, cążki, frezarki, lampy i wiele innych.

Marketing  

Ostatnim krokiem, gdy ma się już wyposażony i legalny salon jest marketing. Dobra reklama to podstawa. Na rozpoczęcie warto zrobić różne promocje, konkursy. Korzystne jest utworzenie firmowego Facebooka lub instagrama.

Bez kategorii