Jakie półkolonie mamy do wyboru w Poznaniu w 2022 roku?  

Jakie półkolonie mamy do wyboru w Poznaniu w 2022 roku?  

Wakacje coraz bliżej. Z czym to się wiąże? Rodzice mają nie lada wyzwanie, aby zaplanować dzieciom czas wolny tak, by się nie nudziły, a przy tym nie spędzały całych dni przy telefonie, komputerze lub telewizorze. Dobrym rozwiązaniem – przynajmniej na tydzień – są półkolonie Poznań. Co mamy do wyboru?

Półkolonie Poznań – Jak to wyglądało w zeszłych latach?  

Półkolonie Poznań to najczęściej tydzień niezwykle intensywnych zajęć. Oczywiście można zapisać dziecko na dwa turnusy pod rząd lub w różnych terminach. Jak to wygląda godzinowo? Standardowy wymiar godzin to rano od 7:30 do godziny 17. Zdarza się, że półkolonie zaczynają się od 7 lub 8, ale 7:30 jest najczęściej spotykaną godziną rozpoczęcia. Czego mogą spodziewać się dzieci? W trakcie półkolonii poznają nowe rzeczy, uczą się , a także nawiązują przyjaźnie. Poza tym jest czas na różne atrakcja, które zależne są od charakteru koloni. Co z posiłkami? Dzieci zdecydowanie nie chodzą głodne. Są śniadania, obiady, podwieczorki. Jakie półkolonie zwykle oferuje nam Poznań?

Dla każdego coś fajnego

Dzięki temu, że Poznań jest tak dużym miastem, ma wiele do zaoferowania. Często do wyboru mamy kolonie:

  • Jeździeckie – inaczej mówiąc w siodle.
  • Sportowe – zajęcia sportowe dla dzieci Poznań mogą być różnicowe lub skupiać się na konkretnej dyscyplinie.
  • Na basenie – cały tydzień pływania to coś, co dzieci lubią.
  • Artystyczne – tu dzieci mogą puścić wodzę fantazji ucząc się szkicu, malunku i tym podobnych.
  • Mieszane – Tu można spróbować wszystkiego po trochu, każdy dzień nastawiony jest na coś innego.

Co wybrałoby twoje dziecko? I jakie możliwości jeśli chodzi o półkolonie letnie dla dzieci poznań 2022 mamy?

półkolonie Poznań 2022

Półkolonie Poznań 2022

W tym roku do wyboru między innymi półkolonie mieszane. W harmonogramie zajęcia tematyczne – między innymi związane z biologią i chemią, eksperymenty, a także różnego rodzaju gry na świeżym powietrzu i w budynku. Kolejną możliwością na półkolonie Poznań 2022 są jeździeckie pół obozy, które trwają 5 dni. Dzieci mogą w tym czasie spędzić wiele czasu z końmi. Nauczą się nie tylko jazdy, ale także oprzętu, siodłania, czyszczenia koni i tym podobnych. Nie zabraknie także półkolonii sportowych. Zajęcia sportowe skupione będą w tym roku na squashu, tenisie i badmintonie.

Bez kategorii