Artroskopia kolana Poznań – na czym polega?

Artroskopia kolana Poznań – na czym polega?

Jedną z najczęstszych operacji wśród sportowców jest artroskopia kolana Poznań. Na czym dokładnie polega? Jakie są wskazania do przeprowadzenia zabiegu?

Artroskopia kolana Poznań – wskazania
Artroskopia jest metodą operacyjnego leczenia stawu kolanowego i polega zazwyczaj na rekonstrukcji więzadła z użyciem pobranych podczas zabiegu ścięgien własnych pacjenta. Cały zabieg artroskopii stawu kolanowego jest krótki i trwa około pół godziny. Poniżej przedstawiamy listę wskazań do przeprowadzenia operacji:

  • urazy stawów różnego pochodzenia, także z przeciążenia,
  • brak stabilności ruchów w stawach,
  • złamania śródstawowe,
  • torbiele okołostawowe,
  • reumatoidalne zapalenie stawów,
  • zmiany zwyrodnieniowe,
  • obecność ciał obcych w stawie,
  • nawracające obrzęki i dolegliwości bólowe w obrębie stawów,
  • nowotwory w obrębie stawów w kolanie.Uszkodzenia stawów stanowią coraz większy odsetek kontuzji, więc z tego względu artroskopia kolana Poznań jest bardzo częstym zabiegiem. Przyczyn, dla których stawy mogą odmówić posłuszeństwa jest wiele, jednak do urazów najczęściej dochodzi podczas uprawiania sportu. Uszkodzony staw jest obrzęknięty, bolesny, a nasza sprawność jest w znacznym stopniu ograniczona. Warto jak najszybciej sięgnąć porady specjalisty, jeżeli ból kolana dokucza nam przez dłuższy czas.

dobry ortopeda Poznań

Gdzie znaleźć dobrego ortopedę?

Każdy dobry ortopeda Poznań przeprowadzi artroskopię operacyjną. Jest to zazwyczaj ostateczność, a więc mając problemy z kolanami nie musimy od razu nastawiać się na zabieg. Warto najpierw znaleźć specjalistę godnego zaufania i skonsultować z nim swój przypadek. Dobry ortopeda Poznań powinien mieć swoją stronę internetową. Szukajmy więc rankingów najlepszych lekarzy w mieście i odwiedźmy stronę www interesującego nas ortopedy. Zapytajmy o możliwość konsultacji i dostępne usługi. Warto, by dobry ortopeda Poznań posiadał na miejscu sprzęt do USG, gdyż takie badanie jest najczęściej zlecane przez lekarzy. Artroskopia kolana Poznań może być wykonywana w ramach finansowania z Narodowego Funduszu Zdrowia lub prywatnie. Zapytaj, czy masz szanse na refundowaną operację.

Bez kategorii