Wypadanie włosów – Objaw wielu poważnych chorób

Wypadanie włosów – Objaw wielu poważnych chorób

Włosy stanowią dla nas funkcje ochronną – na przykład przed promieniami UV czy utratą ciepła.  Jednak na co dzień nie to jest dla nas ważne. Raczej skupiamy się na ich wglądzie. Chcemy, by były ozdobą dla naszej twarzy. Jedno mają piękne, mocne i długie włosy, inni słabe, łamiące, rozdwajające się…  Zdarza się, że włosy zaczynają komuś wypadać. Wypadanie włosów Września może być objawem poważnych chorób. Jakich?

Wypadanie włosów Września – Co może być przyczyną?

Włosy szczególnie ważne wydają się być dla kobiet. Jedne lubią je lokować, inne prostować, falować. Zwykle kobiety lubią dokładnie odwrotne włosy niż mają naturalnie. Podobnie jest z kolorem. Blondynki często sprawdzają się w ciemnych kolorach, brunetki odwrotnie. Niestety zdarza się, że włosy nagle zaczynają mocno się przerzedzać. Może to być efekt nerwów, zmiany diety, porodu, a także źle dobranych kosmetyków. Jednak bywa, że wypadanie włosów Września spowodowane jest chorobą. Objawem jakich chorób jest wypadanie włosów?

Przy jakich chorobach wypadają włosy?

Ile mamy włosów? Na głowie człowieka średnio znajduje się ich ok. 100-150 tys. Naturalnym zjawiskiem biologicznym jest utrata dziennie około 50-100 włosów. Problem pojawia się, gdy dziennie wypada nam więcej włosów, co jest zauważalne w trakcie kąpieli czy czesania. Najczęściej wypadanie włosów spowodowane jest chorobami takimi jak:

  • łysienie androgenowe,
  • plackowate,
  • łysienie telogenowe,
  •  łysienie fizjologiczne związane z wiekiem.

Czy leczenie wypadania włosów Września jest możliwe? Tak, a najlepsze leczenie dobrać może specjalista, jakim jest trycholog Września. Wykorzystuje się w tym celu elektrostymulacje, mezoterapie igłowe, terapie uderzeniowe i inne. Zdarza się jednak, że włosy wypadają z powodu chorób, których leczenie nie wchodzi w kompetencje trychologa.

trycholog Września

Niedobór witamin, choroby zakaźne i inne

Wypadanie włosów może być objawem poważnych chorób, takich jak:

  • zaburzenia hormonalne – np. niedoczynność lub nadczynność tarczycy,
  • przewlekłe choroby ogólnoustrojowe – np. cukrzyca, choroby wątroby, niewydolność nerek,
  • choroby autoimmunologiczne – np. choroba Hashimoto, reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń rumieniowaty, liszaj płaski,
  • choroby zakaźne – np. kiła,
  • psychiczne – np. trichotillomania.

Jeśli zauważymy u siebie nadmierne wypadanie włosów, natychmiast powinniśmy udać się do lekarza.

Bez kategorii