Od czego zależy to, jaki wkład do znicza wybierzemy?

Od czego zależy to, jaki wkład do znicza wybierzemy?

Obecnie na rynku dostępnych mamy wiele zniczy i wkładów do zniczy do wyboru. Różnią się one materiałem, z którego zostały wyprodukowane, a co za tym idzie posiadają inne właściwości. Przeczytaj artykuł i sprawdź, jaki znicze i wkłady do zniczy możemy kupić w sklepie oraz od czego zależy to, jaki znicz wybierzemy.

Rodzaje wkładów do zniczy, które najczęściej kupujemy

Rodzajów wkładów do zniczy jest wiele, jednak najczęściej decydujemy się na zakup:

  • wkładów parafinowych, kore są najpopularniejsze i najczęściej wybierane. Jak sama nazwa wskazuje powstają z parafiny, co sprawia, że ich palą się stosunkowo długo.  Co również jest ważne, ich cena jest przystępna, dlatego na ich zakup decyduje się najwięcej osób;
  • wkładów olejowych, których jakość jest znacznie wyższa od wkładów parafinowych. Jednak co za tym idzie ich cena jest również wyższa;
  • wkładów woskowych, które są najrzadziej wybieranymi wkładami. Wkłady te można spotkać na cmentarzach w formie otwartych zniczy w glinianej donicy.

Co wpływa na wybór wkładów do zniczy?

Jak już wiadomo jest kilka rodzajów wkładów do zniczy. Okazuje się, że wybierając odpowiedni, powinniśmy zwrócić uwagę na porę roku i temperaturę, jaka panuje na zewnątrz. Jeśli chodzi o okres zimowy, to warto zdecydować się na zakup wkładów olejowych, które są odporne na niskie temperatury. Nawet podczas wysokich mrozów gwarantują długie spalanie. Latem natomiast warto zdecydować się na wkłady do zniczy parafinowe, które zachowują swoje właściwości pomimo wysokich temperatur. Od tego, jaki wkład do znicza wybierzemy zależy również rozmiar znicza. Wkład nie może być ani za mały, ani za duży. Nieodpowiedni wkład spowoduje, że znicz ulegnie zniszczeniu.

Wkłady do zniczy

Rodzaje zniczy

Jeśli chodzi o znicze, to w sklepach kupić możemy znicze: szklane, plastikowe, ceramiczne, gliniane, witrażowe oraz solarne. Z wymienionych najpopularniejsze są znicze szklane, których wybór jest ogromny. W sklepach można kupić znicze szklane z motywami religijnymi, przezroczyste lub wielokolorowe.

Bez kategorii