Cięcie laserowe – czym charakteryzuje się ta metoda obróbki metali?

Cięcie laserowe – czym charakteryzuje się ta metoda obróbki metali?

Cięcie laserem to metoda wykorzystywana w przedsiębiorstwach, które zajmują się obróbką metali. Jest to znana metoda ze względu na precyzję, jaką można uzyskać. Dzięki tej metodzie obróbki, uzyskać można nawet najbardziej skomplikowane kształty. Co jeszcze warto wiedzieć o tej metodzie? Zapoznaj się z artykułem i dowiedz się.

Jak wygląda proces cięcia metali?

Na początku warto wspomnieć, czym jest cięcie laserem Bydgoszcz. A mianowicie jest to jeden z procesów rozdzielania termicznego materiałów. Wiązka lasera kierowana na powierzchnię materiału, silnie ją nagrzewa do momenty całkowitego odparowania albo stopienia.

Do cięcia laserowego wykorzystuje się nowoczesne maszyny. Wycinanie polega ma opracowaniu projektu, wgraniu go na komputer wykrojnika, włożeniu materiału, a następnie kalibracji i włączeniu maszyny. Nowoczesne urządzenia działają tak, aby jak najszybciej wykonać cięcie.

Analizując proces cięcia laserowego, warto wspomnieć też, czym jest proces właściwy cięcia. Rozpoczyna się z chwilą całkowitego wniknięcia lasera w materiał w jeden punkt.

Cięcie laserem Bydgoszcz

Laser CNC – dlaczego warto inwestować w maszyny CNC?

W celu zwiększenia wydajności wielu przedsiębiorców decyduje się na zakup maszyn CNC. Są to sterowanie numerycznie urządzenia, które w dużym stopniu ograniczają pracę człowieka. Użycie lasera CNC pozwala na miejscowe topnienie bądź całkowite odparowanie cienkiej warstwy metalu, a czynnikiem towarzyszącym całemu procesowi jest gaz techniczny o dużej powierzchni.

Zastanawiasz się, ile kosztuje ta metoda cięcia metali? Jeżeli chodzi o cięcie laserowe blachy czarnej FE, to ceny wahają się w przedziale 500 zł. Natomiast cena dla blachy nierdzewnej wynosi około 600 zł.

Oczywiście ceny mogą różnić się, a wpływa na nią: grubość, skomplikowanie detali czy rodzaj materiału.

Celem każdego przedsiębiorstwa, które świadczy usługi CNC Inowrocław jest zwiększenie ilości klientów oraz ich zadowolenie ze świadczonych usług. W tym celu przedsiębiorcy oferują kompleksowe usługi, które wykonywane są na maszynach najwyższej jakości. Zatrudniani są również pracownicy, którzy potrafią obsłużyć klienta na najwyższym poziomie.

Bez kategorii